Dugogodišnje državne reprezentativke u sinkroniziranom klizanju i demonstratorice na ledu KSK Zagrebačke pahuljice, Zitta Sermek i Lucia Rešetar uspješno su završile „Program obrazovanja za stjecanje mikrokvalifikacije trener klizanja 1. razine“ u organizaciji Hrvatskog instituta za kineziologiju pri Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Trenerice Zitta i Lucia bile su polaznice prve generacije ovog programa, čiji je cilj postići da kadrovi koji obavljaju stručne poslove u klizačkim sportovima steknu dodatna znanja iz različitih klizačkih grana (umjetničko, brzo i sinkronizirano klizanje), a koja su im potrebna za kvalitetno obavljanje trenerskog posla u propisanim zakonskim okvirima za trenera 1. razine. Tijekom programa polaznicima su predavali iskusni treneri iz prakse, a među njima i glavna trenerica našeg kluba Nataša Bahat.
Temeljem odluke Izvršnog odbora, ovaj program je u potpunosti financijski podržao naš Klub kao dio stalnih nastojanja za pojačavanjem kompetencija naših trenera i ulaganja u razvoj struke.
U ime KSK Zagrebačke pahuljice im srdačno čestitamo te se radujemo nastavku suradnje s njima u novim ulogama - trenericama klizanja.



